SOM BO GIN-RATTAN RING

Wing Chun çalışma aletlerinden olup saldırı hattı çizgisindeki sapmaları sıfıra indirerek doğru saldırı ve doğru savunma için kolları ve elleri aynı anda bağlantılı olarak hareket etmeye zorlar.Kollara kuvvet ve sertlik kazandırır.Rattan Ring yanınızda bulunduğu anda kendisi bir silah niteliğinde olup Vurma,çekme,boğma,kilitleme vb.teknikleri rahatlıkla uygularsınız.

 

 

 


GERK JONG

Wing Chun dövüş sanatlarının vazgeçilmez aletlerindendir.İki farklı formda kullanılır.

1.Wing Chun temel ayak çalışmaları ve tekme vuruşlarının çalışıldığı form (Çok yönlü saldırı ve çok yönlü saldırılara karşı savunma tekniklerini geliştirmek ayak-bacak-ve kalçalara güç kazandırmak için...)

2.Denge-Manevra-Koordinasyon geliştirmek; Bu formda Gerk-Jong bacaklarının üstüne çıkılarak dengede kalmak 3 nokta manevraları yapmak ve koordinasyon geliştirmek için kullanılır.

 

 

 


UZUN SIRIK

Wing Chun çalışma aletlerinden olup saldırı hattı çizgisinde kişi sayısı fazlalığında kullanılan saldırı ve savunma aleti olarak kullanılır. Kollara güç kazandırır.

 

 

 


DENGE STANDI

Wing Chun çalışma aletlerinden olup çalışması çok dikat gerektirir.wing chun uygulayıcıları rakip karşısında bastığı her noktada dengede durmayı ve uygun noktalara manevra yapmayı bununla öğrenir ve geliştirirler.

 

 

 

 

 


BAAT JAM DO

Wing Chun çalışma aletlerinden olup çalışması çok dikkat gerektirir.Bu sebeple önce ahşap Boot Jam Do ile kılıç kullanımına başlanır ve gerçek kılıçlara geçiş yapılır.

 

 

 

 

 


WING CHUN WALL PUNCH BAG

Wing Chun dövüş sanatlarının vazgeçilmez aletlerindendir. Vuruş çalışması için hedef işlevi görür. Parmak,yumruk,  dirsek ve bunların değişik türlerini Wing Chun Wall Bag ile çalışırsınız. Yumruk atarken vücut;kol, omuz, sırt ve önkolu kullanır hatta bacak kaslarını bile kullanır.. "patlayıcı Kuvvet", "Kuvvette Devamlılık", "Çabuk Kuvvet"tekniklerinizi üst düzeye çıkaran bir çalışma aletidir.

 

 

 

 


NUNCHAKU

Aslında Çin de bir tarım aracı olarak pirinç ve buğday dövmek için kullanılırdı. Batı ülkelerinde nunchakunun tanınması 1975 yılında BRUCE Lee’nin filmleriyle başladı. Çinlilerin bu geleneksel savaş sanatı aracını çevirmek; kişinin vücudunu sertleştirdiği gibi kollara kuvvet ve çeviklik kazandırır.

 

 

 

 


WING CHUN ESCRIMA STICK

    Wing Chun dövüş sanatlarının vazgeçilmez aletlerindendir.Denge,odaklanma,hız ve güç kazandırır.Günlük hayatınızda herhangi bir saldırıya ya maruz kalmışınızdır yada saldırıya uğrayan birine tanıklık etmişinizdir. işte bu durumda, çevrenizde o an bulunan herhangi bir nesneyi (sopa,anahtar, su şişesi, kalem vb.) bir silaha dönüştürerek kendinizi ve sevdiklerinizi koruma imkanına sahipsiniz.

 

 


 

 

     WING CHUN IRON PALM BAG

Wing Chun dövüş sanatlarının vazgeçilmez aletlerindendir.Bir sehpa üzerinde kullanılır.Iron Palm ( Demir el,Demir yumruk anlamındadır.) Avuç içi,avuç dışı,yumruk,parmaklar,dirsekler çalıştırılır.El ve yumruk becerilerini en üst düzeye çıkaran bir çalışma aletidir.